Halloweenské dopoledne

by Super User
in novinky
Zobrazení: 570

Dne 2. 11. 2018 jsme si s dětmi v naši dětské skupině užili krásné Halloweenské dopoledne. Na návštěvu k nám přišla slečna Nikolka, která děti namalovala nejrůznějšími

barvičkami, za což jí také děkujeme. Na naši párty jsme si zasoutěžili a zatančili na "Halloweenské diskotéce". Celou akci jsme zakončili dobrým obědem, a nezapomněli jsme ani na zasloužený odpočinek v postýlkách. V neposlední řadě také děkujeme rodičům a paní učitelce Julii, za krásné kostýmky, které dětem přinesli.

 

Leave your comments

Comments

  • Guest (Mary Lee)

    My younger sister was not interested in reading books at all until we visited this exhibition. It was an experience full of positive emotions and great impressions. The most important fact is that the event aroused her interest in reading, though I didn't expect it to happen.

    0 Short URL:
  • Guest (Michael jenkins)

    My son had a lot of fun at the exhibition - he took photos of his favorite book heroes, read some short stories by young yet exceptionally talented authors and had a good time at the CBE's playground. It was a perfect opportunity to spend our free time and learn something new.

    0 Short URL: