Na co se nás nejčastěji ptáte

Do dětské skupiny přijímáme děti ve věku 1 – 6 let.

Přihlášku si můžete vyzvednout u ředitele DS, případně stáhnout z našich webových stránek. Vytvořili jsme pro Vás sekci, kde naleznete přihlášku i krátký návod.

Ne, školné se u nás neplatí. Snažíme se být dostupnou službou pro všechny. Věříme, že přijetím dětí do DS umožníme našim klientům rychlejší návrat na trh práce a to se nám také potvrzuje.

Provozní doba DS byla nastavena dle aktuální poptávky rodičů, to znamená každý všední den od 7:30 do 14:00. Obvykle si rodiče vyzvedávají děti po 14:00 hodině a přiváží je mezi 7:30 - 8:00 hod. Vzhledem k tomu, že se snažíme vycházet rodičům vstříc je možné se domluvit i individuálně, například na delším pobytu dítěte.

Ze začátku je možné dítě přivést na kratší dobu, například na tři hodinky a postupně dobu pobytu prodlužovat. Dobré je také vzít dítěti do DS oblíbenou hračku nebo předmět, ke kterému má vazbu. S dítětem lze v DS i chvíli pobýt.

V dnešních dětských skupinách nejsou děti rozdělovány podle věku, to znamená, že ve skupině jsou děti různého věku. Děti se učí vzájemné ohleduplnosti a malé dětí přijímají dovednosti starších. Jedná se o tzv. fyziologickou skupinu.

Nikoliv, jsme vybaveni na přebalování. Postupně zvykáme dítě i na nočník.

Je potřeba, aby dítě do DS mělo bačkory s pevnou podrážkou, pyžamo, lehké převlečení do herny (tepláčky, tričko, mikina), boty na zahradu podle aktuálního počasí, jedno celé balení papírových kapesníčků, pleny dle potřeby, případně i vlhčené ubrousky a dále náhradní věci na převlečení pro případ nehody (především spodní prádlo).

Všechny uvedené věci je nutné dítěti podepsat!

Děti vydáváme pouze zákonným zástupcům a jimi pověřeným osobám.

V dětské skupině o děti pečuje odborně vzdělaný personál s pedagogicko psychologickým vzděláním. Personál si nadále doplňuje své vědomosti formou odborných kurzů a školení.